Studio nagrań

logo media producer2Od 2007 roku Jakub Garbacz prowadzi studio nagrań i wydawnictwo płytowe. Powstanie studia było konsekwencją wieloletnich zainteresowań w zakresie akustyki i reżyserii dźwięku oraz doświadczeń nabytych podczas codziennej pracy koncertującego muzyka. Połączenie tych dwóch sfer, wraz z wiedzą nabytą podczas studiów podyplomowych i licznych kursów w zakresie realizacji dźwięku pozwala na świadczenie specjalistycznych usług w zakresie realizacji nagrań szeroko rozumianej muzyki klasycznej oraz kompleksowych wydań płyt CD. Dodatkowo firma zajmuje się produkcją nagrań audio-video oraz tworzeniem stron internetowych i materiałów reklamowych dla muzyków.

Nasze studio posiada wąską specjalizację - zajmujemy się tym, na czym się na prawdę znamy, a więc muzyką klasyczną. Wychodzimy z założenia, że firma "do wszystkiego" jest tak na prawdę firmą "do niczego". Praca nad rejestracją i obróbką nagrań muzyki klasycznej przebiega w inny sposób, niż ma to miejsce w przypadku muzyki rozrywkowej. Wymaga bowiem zastosowania innych urządzeń, technik mikrofonowych oraz narzędzi edycyjno-masteringowych. Nade wszystko zaś wymaga od osoby realizującej nagranie dobrego przygotowania muzycznego: wykształconego słuchu, znajomości zasad harmonii, znajomości instrumentarium, orientacji w literaturze muzycznej oraz biegłego czytania nut i partytur. Dlatego też najlepiej jest, jeśli osoby zajmujące się produkcją dźwiękową muzyki klasycznej są wykształconymi i czynnymi zawodowo muzykami. Nasza ekipa to muzycy prowadzący aktywną działalność artystyczną. Wiedza i doświadczenie w zakresie wykonawstwa muzycznego sprawiają, że w trakcie nagrań nie ograniczamy się do roli biernych operatorów sprzętu nagraniowego, lecz wspólnie z wykonawcą kreujemy nagrywane dzieło. Mając świadomość tego że już samo nagranie jest dla wykonawcy stresujące i wyczerpujące, staramy się wprowadzać przyjazną i twórczą atmosferę. Wszelkie uwagi i wskazówki interpretacyjne z naszej strony traktujemy wyłącznie jako sugestie dla wykonawców, a nie jako bezwarunkową konieczność decydującą o tym, czy zrealizowane nagranie będzie udane. Ostateczna interpretacja i sposób wykonania utworu są przywilejem wykonawcy.

Dysponujemy niewielkim, zaadaptowanym akustycznie, klimatyzowanym i doskonale wyposażonym studiem w samym centrum Łodzi - tu nagrywamy raczej małe składy wykonawcze, np. tercety, kwartety itp. W studio prowadzimy też wszelkie prace edycyjno-masteringowe. Większośc nagrań odbywa się jednak w trybie mobilnym: w salach koncertowych, filharmoniach, kościołach czy przestronnych salach muzealnych na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Realizujemy nagrania stereofoniczne, a także w formatach wielokanałowych (np. system 5.1). We współpracy z zaprzyjaźnionym studiem video nagrywamy także filmy muzyczne z najwyższej jakości ścieżką dźwiękową, do późniejszego wydania w formie płyty DVD lub do publikacji w Internecie.

Ważną dziedziną działalności firmy jest własne wydawnictwo płytowe. Prowadzimy kompleksową produkcję - od nagrania do gotowej płyty, włącznie z załatwieniem opłat w ZAIKS.

Służymy Państwu naszym wieloletnim doświadczeniem. Zaufało nam już wielu muzyków, powierzając nam realizację swoich nagrań i wydając u nas swoje płyty. Mamy na koncie przeszło setkę dużych sesji nagraniowych - wiele z nich znalazło się na krążkach wiodących wytwórni płytowych, takich jak Acte Prealable czy Dux. Nasze nagrania gościły na antenie Polskiego Radia i TVP. "Ars Sonora" zrealizowała nagrania do autorskiego projektu Jana Bokszczanina, poświęconego muzyce Krzysztofa Komedy. W projekcie tym prócz organisty Jana Bokszczanina udział wzięła czołówka polskiej sceny jazzowej: Grażyna Auguścik, Tomasz Szukalski, Ryszard Borowski, Robert Majewski i Paweł Gusnar, a płyta doczekała się wielu entuzjastycznych recenzji prasowych, w których uwagę zwracano także na wysoki poziom realizacji nagrań. Wydaliśmy też już przeszło pięćdziesiąt płyt kompaktowych i ciągle poszerzamy nasz wydawniczy katalog. Bardzo cieszy nas fakt, że wielu muzyków po udanych nagraniach powróciło do nas aby zrealizować swoje kolejne projekty fonograficzne.

Więcej informacji o działalności studia znajdziecie Państwo na stronie: www.ars-sonora.pl

Znajdź nas na Facebook'u

 

W najbliższym czasie...

Brak wydarzeń

Kontakt

e-mail jakub@garbacz.art.pl

telefon2(+48) 601 77 44 73

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.