Koncerty

Koncert w VentimigliaGłówną formą naszej aktywności artystycznej jest działalność koncertowa. Obszar naszej działalności jest bardzo szeroki - i to zarówno w ujęciu terytorialnym jak i repertuarowym. Koncertujemy zarówno w duecie jako Duo Consonantes, jak również osobno - jako soliści oraz współpracując z innymi muzykami, zespołami kameralnymi, wokalnymi, chórami i orkiestrami. Występujemy w ramach festiwali i cykli organowych oraz kameralnych, a także podczas koncertów okolicznościowych, związanych z wydarzeniami i rocznicami wydarzeń patriotycznych, państwowych i kościelnych. Chętnie przyjmujemy zaproszenia na koncerty organizowane w ramach dni miast i dni gmin - przyczyniając się w ten sposób do propagowania wartościowej muzyki.

Nasz repertuar koncertowy zawiera kilkadziesiąt pozycji i dobieramy go w zalezności od charakteru danego koncertu, konkretnego instrumentu (organów) oraz akustyki wnętrza. Staramy się być w tym zakresie elastyczni, aby spełnić oczekiwania publiczności oraz organizatorów koncertu. Grając razem - jako Duo Consonantes - szczególnie chętnie sięgamy do muzyki baroku i stylu galant. Z tej bowiem epoki pochodzi sporo ciekawych i dobrze brzmiących w warunkach kościelnych utworów. Nie ograniczamy się jednak tylko do jednego stylu i z przyjemnością włączamy do naszego programu utwory z późniejszych epok, w tym także dzieła kompozytorów współczesnych. Na naszych koncertach usłyszą Państwo np. opracowania dzieł J.S. Bacha - sonat, suit czy organowych chorałów; sonaty J.F. Haendla i C.Ph.E. Bacha, opracowanie "czterech pór roku" A. Vivaldiego. W repertuarze posiadamy też sporo utworów kompozytorów francuskich - m.in. E. Bozzy i J. Mouqueta.

Solowe utwory organowe dobieram ściśle do możliwości, stylistyki, dyspozycji i stanu instrumentu, na jakim mam zagrać koncert. Dlatego aby solidnie przygotować repertuar recitalu, potrzebuję szczegółowych informacji o organach - ich dyspozycji i rodzaju traktury. Jeśli możlwości organów na to pozwalają, chętnie sięgam do wielkich dzieł J. Pachelbela, D. Buxtehudego i J.S. Bacha. Z wielką przyjemnością grywam też utwory C. Francka i Ch.M. Widora. Literatura organowa jest bardzo obszerna, zdecydowanie tez poprawił się w ostatnich latach dostęp do nut, dzięki czemu systematycznie powiększam swój repertuar koncertowy. Jestem otwarty na sugestie i propozycje organizatorów koncertów i chętnie podejmuję się przygotowania programu "na życzenie".

Uzupełnieniem naszej oferty koncertowej jest współpraca z instrumentalistami, wokalistami, zespołami kameralnymi i wokalnymi, chórami i orkiestrami. Na stałe współpracujemy z Moniką Hladikovą (mezzosopran), Pawłem Stępnikiem (gitara), Michałem Drewnowskim (fortepian), Witoldem Holtzem (fortepian), Eweliną Zawiślak (flet), zespołem wokalnym All'Antico i orkiestrą Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego. 

Joanna Woszczyk-Garbacz będąc pracownikiem Filharmonii Łódzkiej występuje także jako muzyk orkiestrowy, zarówno podczas koncertów odbywających się w gmachu FŁ, jak i podczas krajowych i zagranicznych tournee koncertowych. Jednym z ciekawszych tego typu wyjazdów było tournee koncertowe po Republice Chińskiej (grudzień 2006), tournee koncertowe po Francji, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Finlandii.

Znajdź nas na Facebook'u

 

W najbliższym czasie...

Brak wydarzeń

Kontakt

e-mail jakub@garbacz.art.pl

telefon2(+48) 601 77 44 73

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.