Edukacja, konsultacje i porady

educationZawodowa działalność Joanny Woszczyk-Garbacz od samego początku związana jest z pracą dydaktyczną w Akademii Muzycznej w Łodzi. Już w 1999 roku, jako studentka roku dyplomowego została asystentem-stażystą w klasie fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego. Po odbyciu stażu podjęła stałą pracę w Akademii w charakterze asystenta, natomiast po obronie pracy doktorskiej i otrzymaniu tytułu doktora sztuk muzycznych awansowała na stanowisko adiunkta w klasie fletu. W uczelni prowadzi zajęcia z gry solowej na flecie poprzecznym oraz flecie piccolo, a także zajęcia z fletowych zespołów kameralnych i ze studiów orkiestrowych. Prócz działalności dydaktycznej bierze udział w działalności artystycznej i naukowej uczelni, uczestnicząc aktywnie w licznych koncertach oraz sesjach i seminariach naukowych organizowanych przez uczelnię.

Ponadto prowadzi warsztaty i kursy gry na flecie organizowane dla uczniów szkół muzycznych. Wielokrotnie brała też udział w pracach jury na konkursach muzycznych, m.in. w Warszawie, Lesznie i Przemyślu. Ponadto prowadzi indywidualne konsultacje i lekcje otwarte w zakresie gry na flecie.

 

Także aktywność zawodowa Jakuba Garbacza związana była od początku z edukacją muzyczną. Będąc jeszcze studentem klasy organów w Akademii Muzycznej w Łodzi podjął on pracę w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Lutomiersku, gdzie do 2010 roku prowadził klasę organów. Ta założona przez Księży Salezjanów szkoła należy do czołówki krajowych ośrodków kształcących w grze na organach. Wyjątkowość tej placówki wynika z faktu, że przygotowuje jednocześnie do pracy w kościele w charakterze organisty oraz do działalności artystycznej (koncertowej). Uczniowie szkoły zajmują wysokie punktacje na konkursach muzycznych, a jej absolwenci podejmują pracę na uczelniach muzycznych oraz w prestiżowych kościołach na terenie całego kraju. Wielu abolwentów szkoły zalicza się do ścisłego grona koncertujących organistów. W 2010 roku, wobec licznych obowiązków związanych z działalnością artystyczną, pracą w łódzkiej archikatedrze a także rozwojem studia nagrań i wydawnictwa płytowego, Jakub Garbacz zrezygnował z pracy etatowej w szkole i w chwili obecnej współpracuje z nią w mniej formalny sposób.

Jakub Garbacz prowadzi także zajęcia gry na organach dla alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, a jako członek archidiecezjalnej komisji do spraw liturgiczno-muzycznych prowadzi okolicznościowe wykłady i konsultacje dla organistów kościelnych. Udziela także porad i konsultacji w zakresie budowy i remontów organów oraz w zakresie technik multimedialnych wykorzystywanych w kościołach.

Znajdź nas na Facebook'u

 

W najbliższym czasie...

Brak wydarzeń

Kontakt

e-mail jakub@garbacz.art.pl

telefon2(+48) 601 77 44 73

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.