Animacja kultury

koncertRównolegle do wykonawczej działalności artystycznej, prowadzimy także aktywną działalność w zakresie animacji kultury i organizacji wydarzeń muzycznych. Jednym z pierwszych i bardziej spektakularnych działań było stworzenie i organizacja w latach 2001 - 2010 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Skierniewicach. Każdego roku w porze letniej odbywało się od czterech do sześciu koncertów, licznie gromadzących skierniewickich Melomanów. Koncerty organizowane były w czterech kościołach na terenie miasta oraz w sali koncertowej Samorządowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach. W ciągu dziesięciu lat działalności w ramach koncertów wystąpiło kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych artystów: organistów, instrumentalistów, wokalistów, zespoły kameralne i wokalne, a także chóry i orkiestry. W chwili obecnej organizację Festiwalu pod przewodnictwem Sławomira Trochonowicza kontynuuje stowarzyszenie działające przy Samorządowej Szkole Muzycznej w Skierniewicach, przy merytorycznym wsparciu Jakuba Garbacza.

W chwili obecnej główne działania w zakresie animacji kultury skupiamy na organizacji cyklu koncertów odbywających się w Archikatedrze Łódzkiej. Cykl czterech koncertów organizowanych wspólnie przez Fundację "Carpe Diem" i Parafię Archikatedralną, odbywa się dwa razy do roku - w porach wiosennych i jesiennych - pod nazwą "Wiosenne (i Jesienne) Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej". Jednym z głównych założeń festiwalu jest promocja katedralnych, 58-głosowych organów, zbudowanych w 1979 roku przez firmę Wolfganga Eisenbartha z Passau (Niemcy). Festiwal ten przez wiele lat swej działalności, dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, zyskał swoje należne miejsce w kalendarzu kulturalnych imprez Łodzi i z roku na rok gromadzi coraz większą rzeszę słuchaczy. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo duży odsetek słuchaczy stanowią ludzie młodzi. Wraz z Fundacją "Carpe Diem" ciągle pracujemy nad popularyzacją imprezy i nad podnoszeniem jej rangi. Dyrektorem festiwalu jest Pani Joanna Przybył, a kierownictwo artystyczne sprawuje Jakub Garbacz. Więcej informacji o imprezie, a także o innych działaniach Fundacji znajdziecie Państwo na stronie www.carpediem.org.pl.

Organizujemy także cykliczne i okolicznościowe koncerty w innych kościołach Łodzi i Regionu, m. in. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na łódzkim osiedlu Retkinia oraz w kościele parafialnym w Dłutowie koło Pabianic.

Działalność animacyjną i popularyzatorską dopełnia nasza aktywność w lokalnych mediach, poprzez udział w programach i audycjach upowszechniających kulturę muzyczną. 

Znajdź nas na Facebook'u

 

W najbliższym czasie...

Brak wydarzeń

Kontakt

e-mail jakub@garbacz.art.pl

telefon2(+48) 601 77 44 73

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.